לזכרם

סרג’יו נטרא (1924-2021)

דברים לזכרו של סרג’יו נטרא שנפרד מאתנו לפני כשנה

המלחין הפורה ורב המוניטין היה דמות מוכרת ומערכת בעולם כולו. אני מתכוונת לכתוב כמה מילים לזכרו מהפן האישי.

זכיתי לבצע את יצירתו, סונטינה לנבל, חודשים מעטים אחרי המעבר שלי לנבל וזמן קצר אחרי שזכתה בתחרות לכתיבת יצירת חובה בתחרות הנבל השלישית.

להמשך…


יהודית ליבר (1940-2020)

הרשמים והזיכרונות שהותירה בי יהודית

פגשתי ביהודית לראשונה בשנת 2003 כשהיא הזמינה אותי לכהן בחבר השופטים של תחרות הנבל הבינלאומית בישראל. המוניטין שלה כמי שמקפידה על הסטנדרטים המוזיקליים הגבוהים ביותר ושומרת על הדירוג הגבוה של התחרות ברמה עולמית, כבר הפך אותה לאגדה לצד היותה נגנית ראשונה בנבל בתזמורת הפילהרמונית הישראלית. ידעתי שהיא הייתה אדם המעורר יראת כבוד. הייתי לחוצה ונרגשת לקראת הפגישה איתה.

הפגישה הראשונה הייתה בארוחת חבר השופטים.  כשהקשבתי לה מסבירה בבהירות, בחמימות ובהומור כיצד אמורה התחרות להתנהל, התחלתי להירגע. היא הייתה אנושית אחרי הכל!

להמשך…


עדנה בוכמן (1929-2022)

אמי, עדנה בוכמן, נולדה בת”א בשנת 1929.

כילדה ניגנה בפסנתר עד גיל 17. כשהייתה בת 19, פגשה חלילן צעיר (אבי…),שאמר לה שחלומו הוא להתחתן עם נבלאית. כדי שיהיה לו עם מי לנגן את הקונצ’רטו של מוצארט…אז היא התחילה ללמוד נבל אצל קלרה סרבש – הנבלאית של התזמורת הפילהרמונית הישראלית.

להמשך…


רות מעיני (1948-2021)

טיפוח חדוות המוזיקה – רות מעיני

טרם חלפו חמישה חודשים מאז נפטרה אמנו האהובה וכאב האובדן עדיין רענן וחריף, ובכל זאת, אחותי איילת ואני בחרנו לראות בבקשה לכתוב הספד עליה, הזדמנות לציין את אישיותה הייחודית באמצעות מסירותה לנבל, למוזיקה ולתלמידיה.

להמשך…