קארן לינדקוויסט

Karen Lindquist
קארן לינדקוויסט

קארן לינדקוויסט, נבלאית
ארה”ב

קארן לינדקוויסט פיתחה קריירה ענפה במוזיקה הקאמרית, כנבלאית. היא הופיעה בפסטיבל המוזיקה מרלבורו עם האגודה למוזיקה קאמרית של מרכז לינקולן, פסטיבל ההרים הלבנים, פסטיבל מוזיקה מאש המלאכים, פסטיבל בראבו!, פסטיבל קולורדו ב-וייל, ובפסטיבל המוזיקה של מנצ’סטר בוורמונט.

היא הופיעה בארה”ב בסיבוב הופעות כחברה בהרכב הקאמרי ספקולום מוזיקה ובשלישיית אורורה וכן הופיע לעיתים קרובות עם הרכב נגני התיאטרון הקאמרי של מרכז קנדי. היא הייתה מהמשתתפים הקבועים בנגינה עם הסימפונת של שיקגו באולם סימפוני הול, שם ביצעה את הבכורה העולמית של היצירה “מקורות הזרם” מאת מייקל טנצר, בהפקה משותפת עם הפילהרמונית של ברוקלין.

גם כסולנית, הופיעה קארן עם תזמורות חשובות ברחבי ארצות הברית ואירופה ובכללן התזמורת הסימפונית הלאומית סנט פול, הפילהרמונית של ניו יורק, הפילהרמונית של ברוקלין והתזמורת הסימפונית של וינה אוסטריה. לינדקוויסט כיהנה בחבר השופטים של תחרויות נבל בינלאומיות בישראל, מקסיקו סיטי, מוסקבה וארצות הברית. היא חברה במועצת המנהלים ובוועד הפועל של אגודת הנבל האמריקנית והיא חברה במועצת המנהלים של ארגון “אמני קונצרטים צעירים”.

נכון להיום, קארן היא מוזיקאית עצמאית שמרכז פעילותה בניו יורק. היא מופיעה בנגינה בברודווי, עם המטרופוליטן אופרה ועם מקהלות שונות ברחבי העיר. היא חברה בחמישיית קנטה ליברה שהיא הרכב הכולל נבל, חליל ומיתרים. קארן גם עוסקת, בלוח זמנים צפוף ובתפוסה מלאה, בהוראה.

את לימודי הנבל, החלה קארן לינדקוויסט בגיל 10. היא הייתה תלמידה של סוזן בולדרסטון ואיילין מאלון ולאחר מכן השלימה את לימודיה בבית הספר ג’וליארד, כאשר גם התואר הראשון וגם השני היו בהדרכת מרסל גרנג’אני. אפשר לשמוע את נגינתה בהקלטות של חברות התקליטים וורס, סרבנד, מיוזיק מאסטרז, וברידג’ רקורדס.