דמיטרי ברלינסקי

Dmitri Berlinsky
דמיטרי ברלינסקי

דמיטרי ברלינסקי, כנר
ארצות הברית/רוסיה

 דמיטרי ברלינסקי הוא מורה לכינור ואמן-מחנך במכללה למוזיקה באוניברסיטת המדינה של מישיגן, הופיע באולמות חשובים ומרכזיים, ביניהם קרנגי הול ואייברי פישר הול בניו יורק, מרכז קנדי בוושינגטון הבירה, אולם סאנטורי בטוקיו, האולם המרכזי של קונסרבטוריון מוסקבה ואולם הקונצרטים מרינסקי.

מבין נקודות השיא בקריירה שלו שהתקיימו לאחרונה, אפשר למנות את הופעות הסולו שלו באולם הפילהרמונית של ברלין, בקונצרטהאוס של וינה, בבית האופרה פרנקפורט אלטה, בגוואנדהאוס שבלייפציג, ואת הופעותיו עם הפילהרמונית של מינכן, בין היתר, בסיור הקונצרטים האירופי “ליל פגניני” עם התזמורת הרוסית הפילהרמונית של סנט פטרסבורג.

בעונה שעברה, הופיע ולימד במכון למוזיקה של קליבלנד, בקונסרבטוריון המלכותי ובית הספר על שם גלן גולד בטורונטו, באוניברסיטת תל אביב, בבית הספר למוזיקה איסטמן, בקונסרבטוריון סין שבבייג’ינג, באוניברסיטאות שיאמן ופוג’יאן בסין, באוניברסיטה הלאומית של סינגפור ובמכון למוזיקה בתאילנד.

כמורה בעל שם ומבוקש, קיים מר ברלינסקי כיתות אמן באוניברסיטת דרום קליפורניה שבלוס אנג’לס, בבית הספר מנוחין שבלונדון, במנהטן סקול, באוניברסיטת טמפל שבפילדלפיה, ובאוניברסיטאות דה-פול ורוזוולט שבשיקגו. והוא גם שירת בחבר השופטים בתחרות פגניני הבינלאומית, בתחרות וושינגטון הבינלאומית, ובאודיציות ומבחני קבלה של ארגוני וויי. סי. איי, ואסטראל.

מר ברלינסקי הוא המייסד של “סדרת כיתות האמן על שם דורותי דיליי”  והוא המנהל האמנותי של “סולנים קאמריים בינלאומיים”. הוא מייסד שותף של סדרת הקונצרטים “יובנטוס פרו-מוזיקה” בניו יורק, המעניקה לתלמידים צעירים הזדמנות להתנסות בנגינת מוזיקה קאמרית לצד אמנים אורחים מכובדים.

מר ברלינסקי פרץ לזירה הבינלאומית כזוכה הצעיר ביותר בהיסטוריה של תחרות פגניני הבינלאומית לכינור בגנואה, איטליה. בזכות ניצחון זה הוא הופיע בנגינה על ה”גוארנרי דל ג’זוס” שהיה כלי הנגינה של ניקולו פגניני עצמו, משאת נפש שרק קומץ אמנים בהיסטוריה זכו לממש. זכיותיו בהמשך, בפרס הגדול בתחרות הכינור הבינלאומית במונטריאול, בפרס הראשון בתחרות צ’ייקובסקי הבינלאומית ובתחרות המלכה אליזבת בבריסל, הובילו להופעות עם תזמורות מרכזיות באירופה, רוסיה, המזרח הרחוק וצפון ודרום אמריקה.