יויינג צ’ן

יויינג צ’ן, נבלאית
סין

צ’ן יויינג התחילה ללמוד לנגן בפסנתר בגיל שלוש. כשמלאו לה תשע היא החלה לימודי נגינה בנבל ומאוחר יותר נרשמה לבית הספר היסודי המסונף לקונסרבטוריון שנחאי למוזיקה. בשנת 2005, היא השלימה את לימודיה בקונסרבטוריון שנחאי ובשנת 2012 את לימודי התואר השני עם התמחות בביצוע קלאסי, בהדרכת המורה ג’אנג דואלי והפרופסור ג’אנג שיאוז’י. היא גם למדה אצל נבלאים, מהידועים בעולם, מאסטרים כמו סוזן מקדונלד, פונטן-בינוש, ומסטרה חאווייר, אשר חלקו לה שבחים רבים במהלך הקריירה המוזיקלית שלה.

כנבלאית, השתתפה צ’ן יויינג בקונגרס הנבל העולמי של הדור הצעיר (2005) בדבלין, אירלנד. בתחרות הנבל הבינלאומית ה-3 בליל, צרפת בשנת 2006 היא זכתה בפרס הראשון ובנוסף, גם בפרס הביצוע המצטיין של מוזיקה עכשווית. במהלך 2006 ו- 2007 היא הוזמנה לגרמניה פעמיים להשתתף בפסטיבל שלזוויג-הולשטיין והשתתפה בסיבוב הופעות תחת שרביטם של המנצחים אייזנבאך ואיוון פישר בערים הגדולות בגרמניה, בליטא ובברזיל. צ’ן יויינג שבה אל קונגרס הנבל העולמי בשנת 2008 באמסטרדם כאשר השתתפה בקונצרט הסולו של הזוכה. בשנת 2009, היא זכתה בפרס הזהב בתחרות נבל הזהב ה-1 בסנט פטרסבורג ובשלושה פרסים מיוחדים בעבור הביצוע הטוב ביותר של יצירה מאת צ’ייקובסקי, מאת א. איזמאילוב, והיצירה “וריאציות לה נורמה” מאת פאריש אלברס. בשנת 2010, היא הוזמנה לתת רסיטל בבית העירייה של סנט פטרסבורג. בשנת 2013 זכתה צ’ן יויינג בפרס הרביעי בתחרות הנבל הבינלאומית ה-9 של ארה”ב והייתה לנבלאית האסייתית היחידה שהגיעה לשמיניית הגמר. בשנת 2015 זכתה בפרס הראשון בתחרות הנבל הישראלית ה-19. היא הנגנית הסינית הראשונה והמוזיקאית האסייתית השנייה לזכות בתחרות מאז היווסדה בשנת 1959.

מאז הצטרפותה של צ’ן יויינג לתזמורת הפילהרמונית של שנחאי בתפקיד נגנית ראשונה (נבל) בשנת 2005, היא נבחרה כעובדת המצטיינת בתחומי הספרות והאמנות מטעם מחלקת התעמולה של הCPC הוועדה העירונית של שנחאי; זכתה בתואר הכבוד “האמן הצעיר המצטיין” ובתמיכה מקרן הכשרונות האמנותיים; בשנת 2011 זכתה ב- “אות קובעות-קצב הדגל האדום של ה-8 במאי (יום האשה)”. ביוני 2014 זכתה צ’ן יויינג בכבוד להשתתף בקונצרט “ניצני תהילה” של עשרת הנבלאים הצעירים המובילים, מטעם תחנת הטלוויזיה הלאומית הסינית.

צ’ן יויינג קיבלה הזמנה מהמלחין טאן דון לנגן את סולו הנבל באפוס הסימפוני שלו למיקרופילם של שירת נו-שו, נבל ותזמורת, והופיעה בפסטיבל המוזיקה “אלף”  בסנטיאגו, צ’ילה, ובפסטיבל האמנויות הסיני בסינגפור בשנת 2015. ביוני 2015, ניגנה צ’ן יויינג בהופעת בכורה עולמית של היצירה לנבל ותזמורת “הדרך אל ג’ייד” מאת צ’ן מושנג ובספטמבר של אותה שנה התקיים קונצרט הסולו נבל שלה תחת הכותרת “צ’ן יויינג – הדרך להצלחה”. צ’ן יויינג שיתפה פעולה עם תזמורות ידועות רבות ובכללן התזמורת הפילהרמונית של סין, התזמורת הפילהרמונית של שנחאי, התזמורת הפילהרמונית של הנגז’ו, התזמורת הפילהרמונית של מקאו, התזמורת הפילהרמונית של סנטיאגו, התזמורת הפילהרמונית הישראלית ותזמורת פסטיבל מטרופוליטן של סינגפור.